Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Zdrowie


Nie ma nowych zakażeń w powiecie ostrowskim. Spada liczba osób w kwarantannie

Ostrowski sanepid przekazał w najnowszym raporcie bardzo dobre wiadomości. W ciągu doby nie stwierdzono żadnych zachorowań na COVID-19 w naszym regionie, nie zwiększyła się też liczba osób objętych kwarantanną domową, nie ma również pacjentów hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia.

2020/04/koronawirus-badanie-jpg_5e996c5b5a203

Sytuacja w powiecie ostrowskim wygląda następująco:
- liczba osób hospitalizowanych - 0,
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie w ciągu ostatniej doby - 0,
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie od 5 lutego br. - 13,
- liczba osób poddanych kwarantannie - 65,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 0,
- liczba zgonów w ciągu ostatniej doby/łącznie - 0/0* (*zgon wykazywany we wcześniejszych meldunkach nastąpił na terenie działalności PPIS m. st. Warszawa, w związku z tym będzie raportowany przez w/w inspektora),
- liczba ozdrowieńców w ciągu ostatniej doby/łącznie - 0/13.

Powyższe dane pochodzą z 30 czerwca na godz. 8.00.

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800-190-590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 (22) 523-88-80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu. Sanepid apeluje o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych, a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.