Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Zdrowie


Powiat ostrowski z dużym dofinansowaniem na obiekty sportowe - przewidziane jest nowe boisko

Budowa boiska w Blochach, przebudowa boiska w Broku to nie jedyne projekty w powiecie ostrowskim, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. W sumie zostanie zrealizowanych 115 projektów, w tym 4 w powiecie ostrowskim.

2019/09/pilka-boisko-jpg_5d7a4baad0171

Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych

Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w powiecie ostrowskim:

1) Gmina Brok - Przebudowa boiska w miejscowości Brok - 90 tys. zł.

2) Gmina Długosiodło - Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Blochach - 100 000 tys. zł.

3) Gmina Małkinia Górna - Remont nawierzchni sportowej w Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej - 100 tys. zł.

4 Gmina Wąsewo - Adaptacja części poddasza w Publicznej Szkole Podstawowej w Brudkach Starych na ogólnodostępną salę gimnastyczną wraz z zapleczem - 100 tys. zł

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.