Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Narodowe Czytanie w Ostrowi Mazowckiej (zdjęcia, wideo)

"Balladyna" Juliusza Słowackiego była myślą przewodnią tegorocznego Narodowego Czytania, które odbyło się również w Ostrowi Mazowieckiej.

2020/09/narodowe-czytanie-2020-jpg_5f55ddaa2ce54

Stara Elektrownia, dnia 5.09.2020r. ugościła wszystkich zaproszonych gości do wspólnego obcowania ze sztuką i twórczością Słowackiego. Była to już 9 edycja ogólnopolskiej akcji, która na celu ma poszerzanie znajomości polskich lektur.

Gwiazdą wydarzenia była Monika Andrzejewska, aktorka, która swoim warsztatem przemieniła "deski" Starej Elektrowni na teatralną scenę. Mimika twarzy, ruch sceniczny i mowa ciała, to umiejętności, których nie da się odmówić Monice. Doświadczenie, profesjonalizmu i aktorskiej wiedzy było nam pod dostatkiem.

Cieszy fakt, że w Narodowym Czytaniu wziął udział przekrój całego społeczeństwa. Od najmłodszych, po najbardziej doświadczonych. Od nauczycieli, włodarzy miasta po księży i uczniów. Udział w wydarzeniu m. in. wzięli - burmistrz miasta wraz z małżonką, radna Beata Herman, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej - Dorota Ambroziak, dyrektor MOSiRu - Bartłomiej Pieńkowski wraz z małżonką, księża z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie ostrowskich szkół średnich i podstawowych, czy podopieczni środowiskowego domu samopomocy.

Warto nadmienić świetną organizację za którą odpowiedzialne były pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej, które po raz kolejny udowodniły, że Ostrowska MBP to nie tylko ciekawe książki, ale przede wszystkim ciekawi ludzie.

Kultura krzepi. Kultura buduję. Kultura łączy i nadaję charakteru. Ostrów potrzebuje inicjatyw, które będą łączyć bez względu na poglądy polityczne, punkt widzenia, czy przekonania. Kultura potrafi to robić.


Zobacz zdjęcia: Narodowe Czytanie w Ostrowi Mazowckiej (zdjęcia, wideo)

1/342
2/342
3/342
4/342
5/342
6/342
7/342
8/342
9/342
10/342
11/342
12/342

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.