Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Czy darmowe pożyczki są naprawdę darmowe?

Wiele osób słysząc, że coś jest za darmo zazwyczaj traktuje takie informacje z dużą rezerwą. I słusznie, gdyż przekaz reklamowy, który nas otacza pełny jest komunikatów, iż otrzymamy coś za darmo, jeśli tylko zdecydujemy się na zakup określonego produktu. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć temat darmowych pożyczek, które cieszą się dużą popularnością.

2020/10/b1af74688bfcdf91c72f54ec6465cf8b-jpg_5f80143f8f5bc

Czy pożyczka może być darmowa?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Należy jednak od razu dopowiedzieć, iż jest to część polityki prowadzonej przez firmy pożyczkowe, której celem jest przyciągnięcie nowych klientów. Pierwsza pożyczka za darmo oferowana jest właśnie nowym klientom. Firmy pożyczkowe liczą bowiem, iż zadowolony klient po spłacie pierwszej pożyczki wcześniej czy później zaciągnie kolejną, a wówczas zapłaci już należne firmie odsetki.
Jak pokazują statystyki duża część klientów firm pożyczkowych pozostaje im wierna.

Gdzie szukać darmowych pożyczek?

Jeśli pewnego dnia zostaniemy niejako zmuszeni do skorzystania z szybkiej pożyczki warto wiedzieć gdzie szukać takich ofert. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Szukać samodzielnie wpisując w wyszukiwarce frazy typu darmowa pożyczka lub zdać się na rankingi darmowych pożyczek, które na jednej stronie gromadzą i przedstawiają bieżące oferty kilkunastu firm. W ten sposób nie tylko oszczędzimy mnóstwo czasu, ale zyskamy informację, która z firm udziela pożyczek na interesujących nas warunkach. Darmowa pożyczka to bowiem tylko jedno z kryterium. Równie ważna jest kwota, o którą można się ubiegać oraz czas, jaki otrzymujemy na jej spłatę. Różnice w ofertach są spore. Porównanie ofert wielu firm dostępne jest m.in. na stronie https://jestmistrzem.pl/

Czy darmowe pożyczki mają jakieś wady?

Pisząc sporo o niewątpliwych zaletach pożyczki za darmo nie można nie wspomnieć o zagrożeniach jakie niesie ze sobą korzystanie z tego rodzaju usług.
Jest to przede wszystkim możliwość wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Łatwy dostęp do pieniędzy może u niektórych osób uśpić ich czujność. Stąd już krok do nieuzasadnionych zakupów za pożyczone pieniądze. O ile bowiem pierwsza pożyczka jest darmowa, przekroczenie ustalonego terminu spłaty wiąże się już z dodatkowymi opłatami. Drugie zagrożenie to spłacanie jednej pożyczki inną. To bardzo niebezpieczna praktyka. W pewnym momencie możemy mieć kilka pożyczek, których nie będziemy w stanie spłacić. Koszty ich obsługi będą rosnąć, a zaciągnięcie kolejnych może być trudne lub niemożliwe.

Podsumowując, decydując się na pożyczkę zawsze należy mieć na uwadze dwie kwestie.
Po pierwsze zaciągamy ją tylko w ostateczności, w nagłych sytuacjach życiowych, a nie po, aby polepszyć swoją sytuację finansową. Po drugie pilnujemy, aby zaciągnięte zobowiązanie oddać na czas. Wówczas nie ponosimy zbędnych kosztów i zyskujemy status rzetelnego klienta, co może przydać się w przyszłości, gdy będziemy się ubiegać o inną pożyczkę.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.