Sokoły zwyciężają z silnym rywalem na wyjeździe

Zespół z Ostrowi Mazowieckiej rozegrał mecz z Żubrami Białystok. Spotkanie odbyło się 10 października na hali w Białymstoku. Zwycięzca mógł być tylko jeden, Sokoły zwyciężyły 96:86. Na ten moment ostrowska drużyna zajmuje 3 miejsce w tabeli.

koszykowka

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ciężko było wyłonić drużynę prowadzącą, a drużyna z większą ilością punktów nieustannie się zmieniała. Ostatecznie kwarta ta przypadła na korzyść gospodarzy, po ich dwóch skutecznych rzutach wolnych.
Podobny przebieg miała większa część drugiej odsłony, jednak końcówkę zdecydowanie zdominowali gospodarze z Białegostoku. Rzucali oni bardzo skutecznie, co dało im prowadzenie na poziomie 50:41.

Po przerwie Sokoły wyszły ze świeżą głową i nowymi pomysłami na to spotkanie. W niespełna 4 minuty doprowadzili oni do remisu po 55, ale dwa rzuty za 3 rywali ponownie dały gospodarzom przewagę. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 75:67. Zwycięstwo przyniosła świetnie rozegrana IV kwarta, mocna obrona, przechwyty i celne trójki dodały zawodnikom prawdziwego doładowania, odrobili oni straty i na 4 minuty przed końcem wyszli na prowadzenie, które zakończyło się wygraną 96:86.

ŻUBRY Białystok - SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 86:96
(23:22) (27:19) (25:26) (11:29)