Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Mazowiecka grupa Speed - sprawdź statystyki

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej drogówki. Wśród nich są policjantów należących do grupy Speed.

policja_radiowoz_27_07_17

Prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowych należących do grupy Speed nie obowiązują granice administracyjne powiatów. Może się zdarzyć, że radiowóz nieoznakowany z terenu Radomia pojawi się w Grójcu, Kozienicach lub innym mieście na terenie województwa.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy Speed ujawnili 1035 wykroczeń na drogach naszego województwa, 748 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 24 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 919 mandatów, a w 10 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 24 praw jazdy oraz 40 dowodów rejestracyjnych jednego pijanego kierowcę i 4, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu sądowego.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.