W związku z występującymi opadami deszczu Ostrowska Policja apeluje do kierujących autami, rowerami i pieszych o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po jezdni.
Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania w związku z tym należy zmniejszyć prędkość, a zwiększyć odległość od aut jadących przed nami, aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.
Ostrowska komenda apeluje do pieszych o ostrożne przechodzenie przez jezdnię, zabronione jest nagłe wchodzenie na przejście, zza przeszkody utrudniającej widoczność oraz tuż przed nadjeżdżające auto. Rowerzyści powinni pamiętać aby przed wyjazdem sprawdzić oświetlenie, przy mniejszej widoczności spowodowanej opadami deszczu warto również używać np. kamizelek odblaskowych.
Pieszym funkcjonariusze przypominają również o używaniu elementów odblaskowych, gdy idą wieczorem poza obszarem zabudowanym lewym poboczem nieoświetlonej jezdni.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.