Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Zdrowie


Akademia NFZ - 8 tygodni do zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia po raz kolejny podejmuje próbę poprawienia zdrowia, oraz kondycji fizycznej naszych rodaków. Tym razem próbują to zrobić inaczej niż dotychczas - bo przez Internet. 

2020/10/8tygodnidozdrowia-jpg_5f8563b5808e9

Dostępność planów treningowych online już chyba nikogo nie dziwi, jest masa stron na których znajdziemy listy ćwiczeń, przeplatane hasłami motywującymi jak "płaski brzuch", "szerokie barki", czy "szczupłe nogi". Zazwyczaj, plany te są robione przez osobę specjalizującą się w jednej dziedzinie, np. diecie. Tutaj, sytuacja jest o tyle inna, że jak zapewnia NFZ, program został stworzony przez grupę specjalistów: trenera, lekarza, fizjoterapeutę i psychologa. 

"Chcemy rozruszać Polaków. Zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, która jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie. Pokażemy jak ćwiczyć bezpiecznie, tak by efekty byłby satysfakcjonujące." - Zapewnia Akademia NFZ. 

Jak stworzony jest program?

To 8 programów treningowych długości 35 minut, o wzrastającej stopniowo intensywności. Filmy będą prezentowane na kanale YouTube Akademia NFZ przez kolejnych 8 tygodni - jeden film w każdym tygodniu. Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają zalecenia aktywności fizycznej o wzrastającym wymiarze czasowym od 100 do 170 minut tygodniowo.

Przed, w trakcie i po

- Sprawdź aktualną kondycję fizyczną korzystając z 1 z 2 wersji testu Coopera. W ten łatwy sposób samodzielnie określisz poziom wydolności fizycznej na początku projektu i w trakcie oraz sprawdzisz po zakończeniu projektu.
- Sprawdź ile ważysz oraz zmierz obwód pasa w cm i zapisz wyniki, aby móc monitorować postępy. Zapisz wyniki w swoim grafiku postępu.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.