Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Wystawa prac Alikhana Sandaala już wkrótce w ostrowskich Jatkach

W niedzielę, 25 października o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż Alikhana Sandaala (wł. Misietov Aleksander Władymirowicz) - artysty pochodzącego z Mozdok w Osetii Północnej. Wystawa, skupiona będzie na działach malarza.

2020/10/zrzut-ekranu-37-png_5f85a8d2e6568 Fot. FB Jatki - Ostrów Mazowiecka

"Sztuka to otwarte drzwi do nieznanego. To dla mnie jest najważniejsze. Za pośrednictwem sztuki, człowiek dotyka Boga. W co by on nie wierzył, sięga do Boga. Tak to widzę i rozumiem. Cały świat traktuje jako twórczość wyższych sił." - Alikhan Sandaal w wywiadzie udzielanym TVP3 Białystok.

Artysta urodził się w 1967 roku w Mozdok w Osetii Północnej. Ukończył Szkołę plastyczną w Gieorgijewsku w specjalnościach malarz, designer. W swojej karierze zawodowej zajmował się aktorstwem teatralnym i filmowym, był dyrektorem artystycznym dekoracji teatralnych. Choreograf Teatru Tańca AKKONIS. Ilustrator książek autorstwa Henrego Millera i Carlosa Castanedy.

"Prace Alikhana Sandaala są super ekspresyjne. Natychmiast przyciągają wzrok. Tematycznie sięgają po doniosłe zagadnienia (teologię, filozofię, transcendencję), żeby ubrać je w energiczną, niemal żyjącą formę. Wydaje mi się, że to bardzo ciekawe podejście zachęcające do zgłębienia tematu. Jestem też bardzo ciekawy jak takie mocne kolory będą prezentowały się w Jatkach. Okaże się po 18 października, kiedy zaczniemy wieszać prace. Zapraszam wszystkich do obejrzenia wystawy od 25 października. Na żywo to oczywiście zupełnie inne doświadczenie niż na zdjęciach." - Bartosz Skalik, kurator wystawy. 

2020/10/alikhansandaal1-jpg_5f8590244c612 Fot. FB Jatki - Ostrów Mazowiecka

Alikhan Sandaal jest autorem następujących wystaw malarskich:

- 1999 Cypr Larnaka, wystawa Mistyka form
- 2001 Antala, wystawa Transcendentność
- 2003 Moskwa, wystawa Carlos Castaneda
- 2006 Petersburg, wystawa Henry Miller Czarna Wiosna
- 2019 Białystok, wystawa malarstwa ekspresjonizmu transcendentalnego

Wiele prac Alikhana Sandaala można też obejrzeć w Internecie. Artysta regularnie udostępnia prace na swoim facebookowym profilu. 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.