Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Wysokie, efektowne zwycięstwo Sokoła - 5.kolejka (zdjęcia)

Przyjemnie dla oka, energicznie na boisku i celnie pod koszem. Bariera 100 punktów przekroczona, kontrataki o szybkości dobrego sportowego auta i zapach zwycięstwa unoszący się nad parkietem ostrowskiej hali od samego początku spotkania.

2020/11/sokol-pabianice-img-6699-jpg_5fa41c067ec96

4 listopada od godz. 17.55 w ostrowskiej hali sportowej MOSiR przy ulic Trębickiego byliśmy świadkami zaległej 5. kolejki 2. ligi mężczyzn grupy B. Sokół Ostrów Mazowiecka podejmował Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Spotkanie nie należało do typu dreszczowca, a bardziej przypominało uwypuklanie jakości i klasy z minuty na minutę ekipy prowadzonej przez Antonia Daykolę.

Podchodząc do szkoleniowca Sokołów, dało się odczuć pewność i wiarę w swoich zawodników - Jeśli zagramy na swoim poziomie, powinniśmy nie mieć problemów - powiedział przed spotkaniem trener. No i rzeczywiście tak było, zawodnicy stanęli na wysokości zadania, nie przespali początku, środka, ani końcówki spotkania, co skutkowało sukcesywnym pogłębianiem przewagi nad drużyną z Pabianic i wygranie każdej z czterech kwart.

Dobra skuteczność rzutowa za dwa, ale przede wszystkim za trzy punkty za każdym razem odzierała Profi Sunbud PKK 99 Pabianice z nadziei na korzystny rezultat. Dobrą dyspozycję zaprezentowali zawodnicy z pierwszej piątki, ale przede wszystkim swoje dołożyli koszykarze wchodzący z ławki, tworząc kolektyw, który zgarnął satysfakcjonujące zwycięstwo.

Cezary Knapik, inaczej Mr 100% - 5 rzutów za 2 - wszystkie celne. 2 rzuty za 3 - wszystkie celne. Łącznie 21 punktów. Dobrą skutecznością popisał się również Mikołaj Motel, któremu udało się zdobyć 18 punktów. Jednak zdecydowanie krzywdzącym będzie wyróżnianie jednostek, aniżeli wyróżnienie drużyny Sokoła Ostrów Mazowiecka, która po prostu rozegrała dobre spotkanie.

Swojego komentarza po spotkaniu udzielił Antonio Daykola - Mecz z naszym środowym rywalem z Pabianic pokazał prawdziwy potencjał ofensywny naszej drużyny. - zaczyna trener - Graliśmy koszykówkę szybką, miłą dla oka. Dzieliśmy się dużo piłką, szukając graczy na najlepszych pozycjach rzutowych. Dobra skuteczność w rzutach za 3 pkt oraz gra szybkim atakiem były niewątpliwie naszym dużym atutem. - wyjaśnia Antonio Daykola Rotacja zawodników dawała nam utrzymanie wysokiej intensywności w grze w ataku i obronie. Tego zabrakło nam właśnie w sobotnim, przegranym meczu w Warszawie. Teraz zapomnimy już o zwycięstwie i przygotowujemy się na kolnym mecz, który odbędzie się już w sobotę w MOSiR Ostrów Mazowiecka w sobotę o godz. 18.00 - kończy wypowiedź trener Sokoła.

Sokół Ostrów Mazowiecka vs. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 109:75 (30:16, 27:20, 32:20, 20:19)

Spotkanie ze względu na trwającą walką z epidemią rozgrywane było bez udziału kibiców, jednak całe spotkanie obejrzeć można było na żywo w internecie lub poniżej: