Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


"Radość listopadowej nocy" w Miejskiej Bibliotece Publicznej (wideo)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny zaprosiła do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była inna, ale tym samym wyjątkowa.

2020/11/radosc-listopadowej-nocy-jpg_5fae2d8398a49 fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej

Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. niemożliwości spotkania się wspólnie na fizycznym koncercie. Dlatego MBP w Ostrowi Mazowieckiej przygotowała koncert pod nazwą "Radość listopadowej nocy", który transmitowany był na Facebooku biblioteki oraz na YouTubie.

Koncert "Radość listopadowej nocy" upamiętniający 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to muzyczna opowieść o losach Polski od momentu I rozbioru w roku 1772 do odzyskania niepodległości w 1918 r. To oryginalna lekcja historii opowiedziana przy pomocy pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, które są nie tylko unikatowym dokumentem epoki, ale przede wszystkim wzruszającym świadectwem trwającej ponad 120 lat wytrwałej i pełnej poświęceń walki Polaków o wolność.

Koncert zrealizował zespół Łódzkiego Teatru Piosenki w składzie:
Michał Maj Wieczorek - głos historii,
Łukasz Handzel, Monika Kamieńska
Aleksandra Skonieczna, Michał Maj Wieczorek - śpiew
Maksymilian Pelczarski - pianino

Koncert został zorganizowany w ramach projektu "Ostrowianie świętują niepodległość", który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Koncert można obejrzeć tutaj:

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.