Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Masz 100-letnie fotografie? Możesz wspomóc twórców wystawy o międzywojennej Ostrowi Mazowieckiej

Muzeum Dom Rodziny Pileckich wraz z organizacją MiastoPracownia stworzą wystawę fotografii wykonanych 100 lat temu w Ostrowi Mazowieckiej. Autorów interesuje przede wszystkim okres międzywojenny, obecnej wtedy architektury oraz mieszkańców naszego miasta.

2020/11/ostrowmaz-historia-jpg_5fb51ef11220a fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich / Facebook

- Szanowni i Szanowne! Czy posiadacie może fotografie rodzinne sprzed 100 lat? Czy Twoi Rodzice lub Dziadkowie mają może zdjęcia, na których widać ulice lub budynki z czasów dwudziestolecia międzywojennego? Zapytaj ich o kadry z parku nad stawem, na tle łaźni, ratusza, kina, cerkwi czy starej elektrowni, czarno-białe fotografie ze spacerów ulicą 3 Maja - zachęcają organizatorzy wystawy. 

Do czego posłużą zdjęcia?

Autorom zależy na stworzeniu plenerowej wystawy w przestrzeni miasta. Chcą oni opowiedzieć historię nie tylko budynków, ale i mieszkańców. Obok fotografii z państwowych archiwów, zostaną pokazane również archiwa prywatne, niepublikowane dotąd kadry starej Ostrowi Mazowieckiej. 

Aby przekazać stare fotografie należy skontaktować się z Muzeum Dom Rodziny Pileckich mailowo. Autorzy nie potrzebują oryginałów, wystarczy wysłać skany zdjęć lub tylko dać znać, że takowe się posiada, a pracownicy Muzeum je zeskanują.

Projekt jest realizowany w ramach projektu Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki "Infrastruktura Niepodległości" we współpracy z Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.


Dodaj komentarz

Wasze opinie

Pseudo Muzeum   10:09, 19.11.2020
Już to kiedyś pisałem ale napiszę raz jeszcze. Miasto przekonane, chodniki rozegrane, aż się prosi żeby w te wykopy wejść z wykrywczem metalu i poszukać pozostałości historii. Monety, przedmioty codziennego użytku. Za co pracownicy muzeum biorą pensje? Siedzenie na dupie? Albo napisanie ogłoszenia żeby im zdjęcia przynieść? Żal!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.