Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Napęd bramy garażowej - o czym musisz pamiętać przy wyborze i gdzie najlepiej kupić?

Element, który w codziennym użytkowaniu bramy nie jest tak naprawdę zauważalny. Jednak bez niego nie jest możliwa samodzielna praca rozsuwającej się konstrukcji metalowej. O czym piszemy? Oczywiście o napędzie bramy garażowej. W tym artykule dowiesz się, o czym musisz pamiętać w trakcie wyboru wysokiej klasy rozwiązania. Poznasz cechy, o których nie można zapomnieć przy zakupie.

2021/01/bonmario-automatyka-bram-jpg_5ff2ebb099eb4

1. Napęd bramy garażowej - długość łańcucha

2. Napęd do bram uchylnych, czy segmentowych

3. Funkcjonalność - co powinien zapewniać napęd?

Wiele osób decyduje się na automatyczne rozsuwanie się bram garażowych. Do tego będzie oczywiście potrzebny wysokiej jakości, funkcjonalny napęd. Sprawdź, o czym pamiętać, przy jej zakupie. Napęd do bramy garażowej będzie wtedy wybrany, tak jak powinien być.

Napęd bramy garażowej - długość łańcucha

Pierwsza i bardzo ważna cecha każdego napędu to długość jego łańcucha. Inna długość będzie potrzebna do bram niższych, a zupełnie inna do tych wyższych. Najlepiej wybierać napędy o nieco dłuższym łańcuchu, co pozwoli uniknąć problemu w trakcie jego montażu, kiedy mogłoby się okazać, że jest on nieco za krótki.

Napęd do bram uchylnych, czy segmentowych

Napęd do bramy garażowej można kupić w wersji do bram uchylnych, ale również tych segmentowych. Po co się jednak ograniczać? Najnowocześniejsze napędy zapewniają możliwość obsługi zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju bram. To jednak nie wszystko, bo napęd powinien mieć wiele innych cech, poznaj je!

Funkcjonalność - co powinien zapewniać napęd?

Przede wszystkim jego praca powinna być odpowiednio cicha. Kolejna cecha to automatyczne zamykanie, czy jedynie częściowe otwarcie bramy to kolejne zalety wysokiej jakości napędu. Wbudowana centrala sterująca, a dodatkowo regulacja czasu trwania przerwy i prędkości ruchu także będzie przydatna. Nie można zapomnieć o zakupie napędu do bramy garażowej, który będzie miał wbudowaną możliwość regulacji czułości przy rozpoznaniu przeszkody. Każdy napęd powinien być także maksymalnie prosty w montażu, dzięki temu jego odpowiednie podłączenie nie będzie najmniejszych problemem. Sporo tego, ale to wciąż nie koniec, bo napędy do bramy garażowej powinny się charakteryzować odpowiednio mocnym silnikiem niskonapięciowym z elektronicznym wyłącznikiem krańcowym. Kiedy nie ma energii napęd nie zadziała, w takiej sytuacji przydatna będzie linka, dzięki której nawet wtedy otworzysz bramę. Jak sam widzisz, cech, na które warto zwrócić uwagę jest sporo!

Sklep internetowy BONMARIO

Najwyższej jakości stalowe elementy kute, akcesoria do bram, elementy ze stali nierdzewnej, drut spawalniczy oraz wiele innych!

Zadzwoń
+48 510 915 915
+48 61 65 25 900

Napisz
info@bonmario.com

Sprawdź ofertę
https://bonmario.com/automatyka-bram/napedy-do-bram/garazowych.html

 

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.