Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata


Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Nieoczekiwana i dość szokująca informacja płynie z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski.

2019/07/sedzia-pilka-jpg_5d2ec3ab14879

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski - czytamy na stronie internetowej laczynaspilka.pl. - Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową - powiedział z kolei prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Jerzy Brzęczek wywalczył wraz z drużyną awans na nadchodzące Mistrzostwa Europy, jednak były szkoleniowiec Wisły Płock nie poprowadzi reprezentacji w walce o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Mistrzostwa rozpoczynają się w czerwcu, więc decyzja o odwołaniu selekcjonera jest tym bardziej zaskakująca.

Styl i jakość prezentowana na boisku pod wodzą trenera Brzęczka nie była powodem do uśmiechu wśród części kibiców. Byli tacy, którzy nie cenili sobie zbyt wysoko umiejętności dowodzących Jerzego Brzęczka, dowodem na to są kontrowersje, które powstały po pojawieniu się książki Małgorzaty Domagalik pod tytułem "W grze", w której osoba trenera porównywana jest do Kazimierza Górskiego, legendarnego selekcjonera reprezentacji Polski w latach 1966 i 1970-1976.

Reprezentacja Polski od dziś poszukuje nowego selekcjonera lub ten selekcjoner jest już gotowy, co poskutkowało tak niespodziewaną informacją o pożegnaniu Jerzego Brzęczka.

W czwartek 21 stycznia o godz. 15.00 zaplanowana jest konferencja prasowa online z udziałem Zbigniewa Bońka. Zapewne to właśnie na niej poznamy dalsze plany związku jeśli chodzi o przyszłość polskiej reprezentacji.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.