Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


COVID-19: jak zwiększyć nasze bezpieczeństwo w firmie i w domu. Polski wynalazek (zdjęcia)

Szkoły, kina, teatry, sklepy, przychodnie lekarskie, gabinety dentystyczne, biura, siłownie, kluby fitness, sale weselne, kościoły, salony samochodowe i wiele innych to miejsca, w których przebywające tam osoby chcą czuć się bezpiecznie. Nie robiąc nic lub robiąc niewiele narażamy innych na utratę zdrowia a nawet życia. Właściciel obiektu może być zmuszony do zapłaty wysokiego odszkodowania świadomemu klientowi, który udowodni, że przyczyną jego zachorowania było przebywanie w konkretnym miejscu.

2021/02/jak-zwiekszyc-nasze-bezpieczenstwo-jpg_6034dc0dced54

Nikt nie ma wątpliwości, iż koronawirus SARS-CoV-2 zostanie z nami na dłużej. Zapewne w najbliższym czasie pojawią się nowe mutacje wirusa, groźniejsze i bardziej zaraźliwe. Musimy zmienić swoje nawyki i nie przyjmować biernej postawy. Przy każdej chorobie, także COVID-19 czy też zwykłej grypie kluczową rolę odgrywają działania zapobiegawcze.

To jak ciężko przejdziemy daną chorobę zależne jest m.in. od natężenia i czasu ekspozycji na wirusa czyli ważnym jest jaka ilość wirusa i w jak długim czasie będzie znajdowała się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Nawet najlepsza maseczka zapewni nam tylko czasową ochronę i to pod warunkiem, że będzie ściśle przylegała do naszej twarzy. Mycie i dezynfekcja rąk są bardzo ważne ale nasze ręce są sterylne jedynie nie tylko do momentu kontaktu ze skażonym przedmiotem ale i skażonym powietrzem. Wirus w zależności od wielu czynników: temperatury, wilgotności, obecności środków chemicznych, nasłonecznienia, rodzaju powierzchni może być aktywny od kilku minut to nawet kilku dni. Jeśli w markecie spożywczym znajdzie się kaszląca osoba zarażona SARS-CoV-2 to z dużym prawdopodobieństwem zakupy przyniesione przez nas do domu przez co najmniej klika godzin będą dla nas niebezpieczne. Podobnie jest w pracy, autobusie, kościele...

Obecnie jedynym skutecznym i bezpiecznym sposobem pozbycia się wirusa z wszelkich przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu w tym z każdego zakamarka nawet w lampie na suficie czy tapicerce mebli jest dezynfekcja suchą mgłą wytwarzaną przez profesjonalny generator ultradźwiękowy z roztworu kwasu podchlorawego (HOCl). Kwas podchlorawy jest wytwarzany w naszym organizmie przez leukocyty w czasie walki z wirusami i bakteriami. Można doszukać się w tym miejscu swoistej analogii do jadu węża, który działa na wrogów ale wężowi nie szkodzi. Kwas podchlorawy powstaje na skalę przemysłową tylko z naturalnych, ekologicznych składników: jest to w uproszczeniu chlor rozpuszczony w wodzie chlor, powstały z elektrolizy roztworu soli kuchennej - NaCl. W stężeniu uzyskiwanym podczas pracy urządzenia HOCl nie jest szkodliwy dla zdrowia człowieka ale zabójczy dla drobnoustrojów a zgodnie z doniesieniami z Japonii i USA ma dodatkowo działanie lecznicze. Wystarczy kilka minut pracy zamgławiacza aby pomieszczenie o powierzchni 40 metrów kwadratowych wypełniło się od podłogi po sufit aktywnym środkiem. Wielkość cząsteczek mgły 5-15 mikronów pozwala na szybką penetrację wszystkich nawet trudno dostępnych miejsc w tym kanałów wentylacyjnych, grzejników, wnętrza szaf, tapicerki mebli i ubrań osób przebywających w trakcie dezynfekcji. Pozostawione w pomieszczeniu torby z zakupami po kilku minutach stają się bezpieczne a nasze ubrania sterylne. Po wyłączeniu urządzenia nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczenia a długo utrzymujący się delikatny zapach chloru daje poczucie czystości.

Do niedawna generatory suchej mgły ze względu na cenę i sposób dystrybucji były zarezerwowane tylko dla szpitali i przemysłu. Obecnie dobrej jakości urządzenie produkcji JFC Polska można kupić za około 4,5 tys. zł.

Kwas podchlorawy jest produkowany w Polsce pod nazwą BioActiv500. Jest ogólnodostępny, występuje jako koncentrat oraz jako roztwór gotowy do pracy.

Zamgławiacze poza dezynfekcją pomieszczeń, w których przebywają ludzie mają także zastosowanie do dezynfekcji produktów spożywczych, pomieszczeń hodowli zwierząt, szklarni, magazynów wszelkich produktów, pojazdów przewożących towary i ludzi. Skuteczność zamgławiaczy JFC Polska została potwierdzona wieloma badaniami bakteriologicznymi oraz wirusologicznymi. Cztery tego typu urządzenia od wielu miesięcy pracują w naszym ostrołęckim szpitalu. Chętnie są stosowane w przychodniach lekarskich, gabinetach stomatologicznych, aptekach, biurach, siłowniach, wypożyczalniach samochodowych oraz domach prywatnych.

Urządzenia do dezynfekcji za pomocą suchej mgły można kupić u dealera JFC Polska w firmie BERATER ul. Graniczna 10 Ostrołęka.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: biuro@berater.net.pl lub tel. 506-215-908, 508-503-674

Filmy prezentujące działanie urządzeń JFC Polska:

Dla dociekliwych:

W dużym uproszczeniu o kwasie podchlorawym:

Kwas podchlorawy (HOCl) jest bardzo słabym kwasem, jednak ma właściwości silnie utleniające i redukujące. W pierwszym etapie zwiększa przepuszczalność ściany komórkowej mikroorganizmów doprowadzając do jej zniszczenia. W kolejnym etapie po wniknięciu do środka HOCl reaguje łatwo wszystkimi cząsteczkami organicznymi i biocząsteczkami w tym z wieloma różnymi biomolekułami takimi jak DNA, RNA, grupami kwasów tłuszczowych i białkami, czyli podstawowymi składnikami wirusów, bakterii i grzybów. Nasze komórki posiadają naturalny system obrony, który nie jest wrażliwy na kwas podchlorawy.

HOCl jest naturalną częścią układu odpornościowego człowieka: wytwarzany jest przez białe krwinki w momencie zwalczania infekcji. Gdy nasze komórki wykryją inwazję wirusów czy bakterii ruszają do akcji neutrofile. Te "zjadają" mikroorganizmy co powoduje wydzielanie aktywnych form tlenu (tzw. eksplozja tlenowa) i enzymów hydrolitycznych w tym oksydazy NADPH. Enzym ten z tlenu wytwarza duże ilości nadtlenku wodoru, który dalej przekształca się w HOCl. Kwas ten jako wysoce bakteriobójczy niszczy wirusy i bakterie połknięte przez neutrofile. Powyższe uzmysławia nam jak ważne w walce z Covid-19 jest stężenie tlenu i chlorków we krwi. Obecnie polski producent kwasu podchlorawego wystąpił o rejestrację produktu jako leku z uwagi na liczne przypadki ozdrowień po inhalacji HOCl.

W dużym uproszczeniu o suchej mgle:

Sucha mgła jest to aerozol roztworu kwasu podchlorawego (nazwa towarowa BioActiv 500) o wielkości cząstek 5-15 mikronów, który nie ulega szybkiej kondensacji jak jest to w przypadku cząstek większych. Maksymalne tężenie chloru jakie jesteśmy w stanie uzyskać jest dużo niższe niż dopuszczalne. W normalnych warunkach pracy zamgławiacza maksymalny poziom chloru w kabinie dezynfekcyjnej nie przekracza 0,7 mg/1m3, czyli jest to stężenie chloru uznawane za nieszkodliwe dla ludzi - zgodnie z rozporządzeniem z dnia 12 czerwca 2018 roku. Po wysyceniu pomieszczenia i przekroczeniu pewnego progu następuję skraplanie aerozolu co zabezpiecza przed osiągnięciem stężenia chloru szkodliwego dla naszych płuc. Skropliny nie są agresywne i nie powodują podrażnień skóry jak i śluzówek. Dezynfekcja suchą mgłą jest obecnie jedynym skutecznym sposobem dezynfekcji całego pomieszczenia wraz z wyposażeniem w tym elementów tekstylnych. Żadne inne urządzenie w tym ozonator nie jest tak skuteczne a przy tym bezpieczne dla ludzi, sprzętu elektronicznego i wyrobów gumowych.

Zamgławiacze JFC są produkowane w Polsce tak jak i kwas podchlorawy. Pracują już w wielu obiektach w kraju i za granicą, także w ostrołęckim szpitalu. Jest to jedyne urządzenie umożliwiające szybką dezynfekcję nie tylko pomieszczeń ale i osób w nim przebywających. W odróżnieniu od ozonatorów, mgła którą wytwarza urządzenie nie jest groźna dla zdrowia i życia ludzi (można przebywać w pomieszczeniu podczas działania urządzenia), kwas podchlorawy nie działa destrukcyjnie na elementy gumowe, elektronikę, tkaniny i inne, nie wchodzi w trwałe reakcje z innymi środkami chemicznymi (tak jak ma to miejsce w wypadku ozonu - silnego utleniacza). Ponadto ozon jest dużo cięższy od powietrza i nie jest w stanie zdezynfekować wyższych partii pomieszczeń oraz kanałów wentylacyjnych.

 

Artykuł sponsorowany


Zobacz zdjęcia: COVID-19: jak zwiększyć nasze bezpieczeństwo w firmie i w domu. Polski wynalazek (zdjęcia)

1/21
2/21
3/21
4/21
5/21
6/21
7/21
8/21
9/21
10/21
11/21
12/21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.