Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

Obostrzenia zostaną z nami na dłużej. Z powodu trudnej sytuacji w służbie zdrowia i kurczącej się bazy łóżkowej i respiratorowej dla pacjentów COVID-19 rząd zdecydował o przedłużeniu dotychczasowych restrykcji do 18 kwietnia. Zamknięte pozostaną galerie handlowe oraz w dalszym ciągu będą obowiązywały ograniczenia w funkcjonowaniu żłobków i przedszkoli.

2020/05/koronawirus-covid-19-jpg_5ed0bac3edf98 Zdjęcie ilustracyjne

Rząd przedłużył obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia. Informację o kontynuowaniu obostrzeń przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Dotychczasowe obostrzenia utrzymane do 18 kwietnia

- Handel - ograniczenia

- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.

- Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

- 1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2,

- 1 osoba na 20 m2  - w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny - w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - pozostają zamknięte

Żłobki i przedszkola - nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Sport - działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja - uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele - obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura - wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

 

- czytamy na stronie internetowej www.gov.pl

Konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbyła się w środę 7 kwietnia.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.