Sokół obroni zaliczkę z Białegostoku?

Podopieczni Antonio Daykoli już dzisiaj o godz. 18:30 rozegrają rewanżowe spotkanie rundy play-off II ligi koszykówki. Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka zmierzą się z Żubrami Chorten Białystok. W pierwszym boju nasi gracze wygrali 95:83.

2021/04/sokol-fot-ostrowmaz24-jpg_606dad7cc5730

Mikołaj Motel i spółka w Białymstoku męczyli się z rywalami przez trzy kwarty. Wprawdzie nasi gracze dosyć szybko zbudowali sobie ośmiopunktową przewagę (18:10), jednak miejscowi nie zamierzali sprzedać tanio skóry. Pierwsza odsłona zakończyła się minimalnym zwycięstwem Sokoła. Druga i trzecia partia to również walka punkt za punkt. Przed czwartą kwartą gracze z Ostrowa mieli na koniec zaledwie jednopunktowe prowadzenie.

Ostatnie minuty to popis naszych. Sokół wygrał partię 30:19 i przed rewanżem ma 12 "oczek" przewagi nad Żubrami. Najlepszym strzelcem był Mikołaj Motel, który rzucił 27 punktów, a do tego dorzucił 5 zbiórek. Aleksander Szczerbatiuk dołożył 18 punktów, 9 asyst i 5 zbiórek. Po stronie rywali najlepiej punktował Arkadiusz Zabielski, który uzbierał 21 "oczek" i 6 zbiórek. Z kolei Arkadiusz Zabielski dodał od siebie o punkt mnie i zanotował aż 12 zbiórek.

I mecze
Żubry Chorten Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 83:95
AZS UJK Kielce - UNB AZS UMCS Start Lublin 56:80
AZS UW Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 75:105
Akademia Koszykówki Legii Warszawa - AZS UŁ SG Łódź 87:91

Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Wszyscy, którzy będą chcieli obejrzeć mecz na żywo, mogą to zrobić, klikając w ten link.