Sokół walczył z AZS Basket Nysa. Ile było?

Za koszykarzami z Ostrowi Mazowieckiej pierwszej spotkanie drugiej rundy fazy play-off. Podopieczni Antonio Daykola przez zdecydowaną większość spotkania prowadzili.

2021/02/cezary-karpik-sokol-jpg_6034dbdf9b784

Skończyło się porażką 76:79 z IgnerHome AZS Basket Nysa. Przed naszymi graczami drugie spotkanie, które odbędzie się 17 kwietnia na parkiecie przeciwników. W tym momencie Mohamed Abdelaal i spółka są w kiepskiej sytuacji wyjściowej. By dostać się do kolejnej rundy będą musieli triumfować w Nysie, a następnie wygrać u siebie pod koniec kwietnia.

Przez zdecydowaną większość czasu Sokół kontrolował przebieg zawodów. Po pierwszej kwarcie nasi gracze mieli dziewięć punktów przewagi, zaś na przerwę schodzili przy prowadzeniu różnicą 15 "oczek". Całe nieszczęście wydarzyło się w ostatniej odsłonie. Koszykarze z Nysy wygrali ten moment aż 23:6 i całe spotkanie różnicą trzech punktów.

Co ciekawe, przyjezdni po raz pierwszy objęli prowadzenie na 13 sekund przed końcową syreną po rzucie za trzy Jakuba Lewandowskiego. W ostatniej akcji meczu to samo próbował zrobić najskuteczniejszy w naszych barwach Mikołaj Motel. Zdobywca 22 punktów nie trafił i goście mogli świętować triumf.

Sokół Ostrów Mazowiecka - IgnerHome AZS Basket Nysa 76:79 (29:20, 26:20, 15:16, 6:23)
Sokół: Paweł Łapiński 5, Patry Łysiak, Cezary Karpik, Rafał Pstrokański, Mohamed Abdelaal3, Daniel Nieporęcki 5, Łukasz Paul 2, Przemysław Słoniewski 14, Mikołaj Motel 22, Mateusz Kazimierczuk 2, Kuba Orłowski, Aleksander Szczerbatiuk 12.
IgnerHome: Marc-Oscar Sanny 18, Jan Fedorski, Tomasz Madejski 3, Michał Krawiec 6, Michał Zygadło 4, Rafał Malitka 8, Michał Wielechowski 14, Jakub Lewandowski 9, Macel Kliniewski 4, Adam Cichoń 13.