Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Wyniki eliminacji powiatowych 44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadził eliminacje powiatowe 44. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Wydarzenie odbyło się w Kinie Ostrovia.

2021/04/warszawska-syrenka-fot-miejski-dom-kultury-ostrow-mazowiecka-jpg_608a4fc37a681 fot. Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej / Facebook

W poniedziałek 26 kwietnia o godz. 9.30 w Kinie Ostrovia rozpoczęły się eliminacje powiatowe 44. Konkurs Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Instytut Kultury, a w naszym mieście wydarzenie przeprowadził Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Rywalizacja podzielona była na trzy kategorie wiekowe, takie jak:

 • Kategoria wiekowa 0 - III,
 • kategoria wiekowa IV - VI,
 • kategoria wiekowa VII - VIII.

Poczynania ostrowskich dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie: Karolina Kalina, aktorka telewizyjna i dubbingowa, lektorka, Kinga Krasuska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna, Piotr Tołoczko aktor, stypendysta berlińskiej szkoły teatralno- filmowej Schanspielschule Fur Theater und Film Reduta oraz Maksymilian Bogumił aktor, reżyser, lektor.

Udział w konkursie recytatorskim wzięło łącznie 77 osób. Laureaci pierwszych miejsc uzyskali kwalifikację do reprezentowania naszego regionu w konkursie wojewódzkim. Całość obejrzeć można było na żywo dzięki transmisji na stronie facebookowej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Zwycięzcy i wyróżnieni eliminacji powiatowych 44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Ostrowi Mazowieckiej to:

 • Kategoria wiekowa 0 - III:
  1. miejsce Malwina Anna Swczyna,
  2. miejsce Anna Gutowska,
  3. miejsce Szymon Dmochowski,
  Wyróżnienia: Ewa Błażyńska, Krzysztof Godlewski, Aleksander Krupa, Alicja Wesołkowska.
 • Kategoria wiekowa IV - VI:
  1. miejsce Zuzanna Modzelewska
  2. miejsce Emilia Groszyk
  3. miejsce Maja Szczepańska,
  Wyróżnienia: Oliwia Osikowicz
 • Kategoria wiekowa VII - VIII
  1. miejsce Oliwia Gumowska,
  2. miejsce Natalia Dąbrowska,
  3. miejsce Jakub Bloch,
  Wyróżnienie: Lena Kulesza, Amelia Wojciechowicz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.