Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

42-latek postawił kropkę nad "i". MKS wygrał z Jabłonianką!

MKS Małkinia wygrał szósty mecz w sezonie. Ekipa Karola Dmochowskiego pokonała 2:0 Jabłoniankę Jabłonna Lacka, zaś grający szkoleniowiec zdobył gola pieczętującego triumf nad wyżej notowanym rywalem.

2021/05/malkinia-jpg_608d4def13731

42-latek pojawił się na boisku w 82 minucie, zaś sześć minut później utonął w objęciach kolegów-podopiecznych. Dmochowski głową sfinalizował dośrodkowanie Cezarego Gizińskiego. Niespełna 20 minut wcześniej MKS objął prowadzenie. Centrę "zawiesinę" Przemysława Maliszewskiego wykończył uderzeniem głową Michał Zawistowski. Ważnym momentem spotkania była czerwona kartka dla gracza gości, który musiał przedwcześnie opuścić plac gry za krytykowanie orzeczeń sędziego.

- Jestem zadowolony z postawy zespołu. Dobrze wyglądaliśmy w defensywie. Przyjezdni nie mieli żadnej klarownej sytuacji. Jedyne zagrożenie stwarzali po naszych błędach oraz szukali szans przy stałych fragmentach gry. My przy większym szczęściu już w pierwszej połowie mogliśmy prowadzić. Niestety, cały czas kuleje nam skuteczność. Cieszę się, że chociaż część okazji byliśmy w stanie sfinalizować - mówi Karol Dmochowski, opiekun MKS Małkinia.

W pierwszej części znakomitą okazję miał Zawistowski, lecz z czterech metrów nie trafił w bramkę. Po zmianie stron Kamil Sówka również nie potrafił skierować piłki do siatki, chociaż miał okazję sam na sam.

Przed drużyną "majówka", a po niej kolejny ważny bój. Do Małkinii przyjedzie Jastrząb Żeliszew. Spotkanie odbędzie się 5 maja o godz. 18:00.

MKS Małkinia - Jabłonianka Jabłonna Lacka 2:0 (0:0)
Bramki: Zawistowski 70', Dmochowski 88'.
MKS Małkinia: T. Świderski - Krawczyk, Pawłowski, Giziński, Dawidczyk, Maciuszko, Najgrodzki, Rutkowski (68' Sówka), Maliszewski, Zawistowski (82' K. Dmochowski), Sadowski.
Czerwona kartka: Krysiński 65', krytykowanie orzeczeń sędziego.