Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Piłka nożna

Liczą się bramki, a nie słupki i poprzeczki. KS Wąsewo z przegraną

Piłkarze Roberta Wilczewskiego przegrali po raz 18. w sezonie. KS Wąsewo uległ 0:5 Kryształowi Glinojeck i nie poprawił swojej sytuacji w tabeli Klasy Okręgowej.

2021/05/ks-wasewo-jpeg_60a6136b98bdb

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, dośrodkowaniu i uderzeniu głową. W 23 minucie Kryształ podwyższył po trafieniu z najbliższej odległości. Nie minęło 180 sekund i było 3:0 po identycznej akcji jak przy premierowym trafieniu. W 36 minucie po stracie naszego zawodnika gospodarze jednym podaniem wypracowali sytuację i gracz miejscowych pokonał Kacpra Chorodyńskiego. Po kwadransie drugiej połowy zespół z Glinojecka ustalił wynik z rzutu karnego po faulu Jakuba Kusika.

- Mieliśmy poprzeczkę Pawła Murawskiego, ładny strzał tego samego zawodnika zza pola karnego w okienko, ale pięknie pokazał się bramkarz gospodarzy. Z rzutów wolnych raz Michal Rychlik groźnie uderzał, a Daniel Lipski obił słupek. Dobijał jeszcze Paweł Murawski, ale nie trafił w bramkę - mówi Robert Wilczewski, trener KS Wąsewo.

Kryształ Glinojeck - KS Wąsewo 5:0 (4:0)
Bramki: 2', 23', 26', 36', 61' (k).
KS Wąsewo: Chorodyński - Nerek, Kusik, Rychlik (65' Kubat), Godlewski, Lipski, Warszawik (46' Poleski), Murawski, Wasil, Soporek (60' Ambroziak), Rogalski.