Hutnik najlepszy. Gracze Sokoła zgarnęli 2000 zł (zdjęcia)

W Ostrowi Mazowieckiej odbył się turniej QUEST 3x3 w koszykówce.

2021/07/archiwum-27-jpg_60fea39270b1e

W kategorii open najlepszy okazał się zespół Hutnika Warsaw, który grał w składzie: Rafał Pstrokoński, Aleksander Szczerbatiuk, Daniel Nieporęcki (w sezonie 2020/2021 zawodnicy reprezentowali w II lidze barwy Sokoła Ostrów Mazowiecka) oraz Marcel Kapuściński.

Ekipa po zaciętym meczu w finale pokonali 15:14 FarU Gdańsk, a decydujący o wygranej punkt w ostatnich sekundach meczu zdobył Daniel Nieporęcki. Zwycięzcy turnieju uzyskali awans do zmagań finałowych mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane od 6 do 8 sierpnia w Katowicach.

Ciekawostką tego finału był fakt, że sześciu z ośmiu zawodników grających w tym meczu reprezentowało w przeszłości lub nadal reprezentuje barwy Sokoła. Dwie ekipy z Ostrowi Mazowieckiej zakończyły turniej w ćwierćfinale oraz półfinale i ostatecznie zostały sklasyfikowane na czwartym i szóstym miejscu.