Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Praca w Niemczech - jak odpowiedzialnie podjąć taką decyzję?

Chcesz podjąć pracę za granicą w charakterze opiekunki, ale masz wątpliwości? Boisz się czy dasz sobie radę, czy to praca dla ciebie? Jeśli tak, przeczytaj jak odpowiedzialnie podjąć decyzję o wyjeździe.

2021/07/praca-w-niemczech-jak-odpowiedzialnie-podjac-taka-decyzje-jpeg_60ffaf8dd367d

Decyzja o wyjeździe do pracy za granicą, w tym także pracy w Niemczech nie jest łatwa. Często jest podyktowana potrzebą finansową. Wiąże się niestety z rozłąką z bliskimi. Trzeba ją podjąć jak najbardziej świadomie i zastanowić się czy jest to dobre rozwiązanie. Opiekunka musi być dobrze przygotowana do wyjazdu. Powinna zweryfikować swój cel i to czy jest gotowa na wyzwania związane z pracą w nowym, obcym miejscu, w dodatku za granicą. Praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest bardzo atrakcyjna pod względem finansowym, a przy okazji jest satysfakcjonująca, jednak nie jest to praca dla każdego. Wyjazd musi być dobrze przemyślany.

O czym należy pamiętać, podejmując decyzję o pracy za granicą?

Przede wszystkim należy pamiętać, że praca opiekunki polega na pomocy podopiecznemu. Pomoc drugiemu człowiekowi, często schorowanemu, niesamodzielnemu, z objawami demencji i otępienia nie zawsze jest łatwa, a często może być trudna. Praca ta może, choć nie musi, być obciążająca psychicznie. Trzeba się na to przygotować. Trzeba mieć dużą dozę empatii - umieć wczuć się w emocje podopiecznego, ale im nie ulegać. Ważna jest także cierpliwość i podchodzenie do wszystkiego na spokojnie. Trzeba pamiętać, że nerwowość opiekunki ma ogromny negatywny wpływ na podopiecznego. Opieka seniora w Niemczech może wiązać się także z pewnymi nieporozumieniami z podopiecznym czy jego rodziną. W takich sytuacjach zawsze można zwrócić się o pomoc do opiekuna kontraktu. 

Warto zdać sobie sprawę z tego, że na miejscu na opiekunkę czeka starszy człowiek i jego rodzina. Dla nich decyzja o skorzystaniu z pomocy opiekunki na pewno nie była łatwa. Zatem pracę tę należy traktować jako swojego rodzaju misję. 

A co z rozłąką z bliskimi? Opiekunka może sama wybrać na jaki czas chce wyjechać. Długość kontraktu może być dopasowana do jej potrzeb i możliwości. Po powrocie z pracy opiekunka ma sporo wolnego i może spędzić go z rodziną, zająć się swoimi pasjami itd.

Gdzie szukać pracy w opiece seniora w Niemczech?

Ważne, by wiedzieć, że nie ryzykuje się tylko wtedy, gdy dana oferta pracy w Niemczech jest sprawdzona. Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie się przez firmę specjalizującą się w tej branży, która otrzymuje bezpośrednie oferty od niemieckich rodzin, których weryfikuje. Na podstawie określonych przez rodzinę wymagań szuka kandydatek na opiekunkę dla ich bliskiego. Kandydatka jest sprawdzana pod kątem doświadczenia w opiece i znajomości języka. Następny krok to podpisanie umowy i wyjazd na kontakt. Warto pamiętać, że zatrudnienie za pośrednictwem tego rodzaju firmy to gwarancja legalnej i bezpiecznej pracy (wynagrodzenie płacone na czas i składki na ubezpieczenie), pomocy w organizacji wyjazdu i samego pobytu, zapewnienia pomocy opiekuna kontraktu na miejscu w razie potrzeby oraz bezpłatnych szkoleń z zakresu opieki i językowych.

Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, by osoby chcące pracować w charakterze opiekunki szukały ofert na własną rękę na portalach ogłoszeniowych polskich i niemieckich. Trzeba jednak widzieć, że ogłoszenie takie mogą być fałszywe. Wiele opiekunek podejmuję pracę z polecenia innej opiekunki bądź rodziny niemieckiej. W tym wypadku należy pamiętać o niepodejmowaniu pracy bez podpisania umowy. 

Codziennie nowe, atrakcyjne oferty pracy za granicą można znaleźć na stronie:

https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/

 

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.