Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Ostrowiada literacka czyli Ostrowski Festiwal Literatury

W piątek 1 października w Starej Elektrowni odbyła się Ostrowiada Literacka. Podczas wydarzenia zebrali się uczniowie pobliskich szkół oraz grono osób, które było zainteresowane wydarzeniem.

2021/10/ostrowiada-literacka-ostrowski-festiwal-literacki-fot-ostrowmaz24-jpg_6156fb79c1046

W piątek 1 października odbyła się Ostrowiada Literacka w Starej Elektrowni. Zebrało się wiele zainteresowanych osób oraz uczniów szkół wraz z nauczycielami. O 12.30 odbyło się spotkanie autorskie z poetami, gdzie wystąpiła m.in. Anna Lendzioszek, która opowiadała o swoich wierszach i o tym jak wygląda pisanie ich.

- [...] chcę pisać dobrze, chcę pisać pozytywnie, chcę pisać ciepło, chcę pisać spokojnie. Chciałabym też kogoś może wzruszyć, może, może.. Może się uda! - tak mówiła o swoich pracach Anna Lendzioszek.

Anna Lendzioszek wspomniała również, że w swoich wierszach rozpracowała negatywną stronę życia na tyle ile mogła, teraz chciałaby widzieć tylko pozytywną stronę i pisać o tym dobrze. Autorka szanuje innych autorów czyta dużo innych prac, jednak sama nie posiada nikogo kto ją inspiruje do pisania. Jedyną inspiracją dla niej są chwile i przeżycia, których sama doświadczyła.

- To co istnieje w moim wierszach to jest przywiązanie do ludzi, również tych z Ostrowi. Ludzi, którzy mnie wspierają, wspierali, pomagali.. - opowiadała Anna Lendzioszek o swoich wierszach.

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbyło się o godz. 16.15 przez burmistrza Jerzego Bauera. Następnie odbyło się spotkanie z prozaikami m.in. Piotrem Rowickim, Wojciechem Orlińskim, a także z Witoldem Szabłowskim.

Po godz. 18.00 rozpoczęła się dyskusja pt. "Kultura, literatura i technologia - razem czy osobno?"


Zobacz zdjęcia: Ostrowiada literacka czyli Ostrowski Festiwal Literatury

1/15
2/15
3/15
4/15
5/15
6/15
7/15
8/15
9/15
10/15
11/15
12/15

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.