Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


"Sanepid" odwiedza i kontroluje szkoły podstawowe oraz średnie

Od września "Sanepid" odwiedza szkoły w celu kontroli i sprawdzeniu, czy szkoły zapewniają uczniom odpowiednie warunki utrzymania higieny osobiste.

2021/10/sanepid-odwiedza-i-kontroluje-szkoly-podstawowe-oraz-srednie-fot-powiatowa-stacja-sanitarno-epidemiologiczna-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_616541ec28d52 Fot. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej / Facebook

Pion Higieny Dzieci i Młodzieży prowadził kontrole szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu ostrowskiego. "Sanepid" sprawdzał, czy szkoły zapewniają uczniom właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej.

W większości szkół była wystarczająca ilość ręczników papierowych, papierów toaletowych oraz mydeł w płynie. Dodatkowo wywieszono instrukcje, które dotyczyły prawidłowego mycia rąk. Jednak w niektórych szkołach stwierdzono braki w tym zakresie, dlatego dyrektorzy szkół natychmiast uzupełnili je po kontroli.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa SARS-CoV-2 to higiena skóry rąk, która polega na regularnym oraz prawidłowym myciu skóry dłoni ciepłą wodą.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.