Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Do OSP Andrzejewo trafił nowy samochód pożarniczy "Kazik"

Na placu przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie uroczyście przekazano samochód pożarniczy. Pojazd został poświęcony przez księdza Proboszcza Jerzego Kruszewskiego.

2021/10/do-osp-andrzejewo-trafil-nowy-samochod-pozarniczy-kazik-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_6166823b9d8a3 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo / Facebook

W sobotę 9 października w Andrzejewie odbyło się uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego Ochotniczej straży Pożarnej. Pojazd poświęcił ksiądz Proboszcz Jerzy Kruszewski. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta o godz. 13.00, po której nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego, zaproszonych gości oraz strażaków-ochotników na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie.

Goście, którzy przybyli na uroczystość zostali przywitani przez prezesa OSP Witolda Jeglikowskiego. Ważnym punktem wydarzenia było oficjalne wręczenie dokumentów i kluczyków przez Wójta Gminy Andrzejewo Beatę Ponichtera wraz z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem na ręce Prezesa Ochotniczej Jednostki Pożarnej oraz Naczelnika OSP Dariusza Wajszczyka.

Strażacy z OSP Andrzejewo nadali samochodowi pożarniczemu imię "Kazik". Ten gest to symbol uznania dla zasłużonego, byłego Prezesa OSP Kazimierza Mierzejewskiego, który swoją służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej pełnił 50 lat.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zapowiedział wręczenie Kazimierzowi Mierzejewskiemu pamiątkowego medalu "Pro Masovia", który jest medalem honorowym przyznawanym przez marszałka za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.