Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Opady śniegu z deszczem. Policja apeluje o ostrożność na drogach

Opady śniegu razem z deszczem oznaczają śliskie jezdnie i chodniki - taka aura przywitała dziś mieszkańców powiatu ostrowskiego. W związku z trudnymi warunkami drogowymi ostrowscy policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę.

2021/11/snieg-samochod-fot-freepik-jpg_619caf52b4238 Zdjęcie ilustracyjne

Policja przypomina, że śliska nawierzchnia jezdni sprawia, że droga hamowania wydłuża się, dlatego należy zmniejszyć prędkość oraz zwiększyć odległość od innych aut.

- Rowerzyści podczas opadów śniegu powinni zrezygnować z jazdy jednośladem, w miarę możliwości zmieńmy środek transportu. Jeżeli nie mamy wyboru pamiętajmy o odpowiedniej ochronie aby nie ograniczała naszej widoczności. Jeżeli opady śniegu są intensywne dla własnego bezpieczeństwa możemy skorzystać z chodnika z zachowaniem ostrożności wobec pieszych oraz ustępując im pierwszeństwa - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska. 

Piesi powinni pamiętać, że idąc drogą, gdzie brakuje chodnika należy poruszać się lewym poboczem. Warto pamiętać o obowiązku używania odblasków po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.