Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Pijany kierowca po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia

W Ugniewie doszło do zdarzenia z udziałem kierującego ciągnikiem rolniczym oraz kierowcy pojazdu marki Volkswagen. Kierowca ciągnika trafił do szpitala, natomiast kierujący volkswagenem uciekł z miejsca zdarzenia.

2021/03/policja-napis-jpg_604b238697416 Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę 20 listopada po godz. 13.00 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Ugniewie przy ul. Mazowieckiej.

- Gdy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że prawdopodobnie kierujący ciągnikiem rolniczym 39-latek wymusił pierwszeństwo wobec vw t6, którego kierujący uciekł z miejsca - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Policjanci jednak szybko zatrzymali 60-letniego kierowcę pojazdu, od którego czuli silną woń alkoholu. Kierowca powiatu ostrowskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie oraz zbadany na stan trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2.2 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca ciągnika rolniczego, który również jest mieszkańcem powiatu ostrowskiego, ze względu na obrażenia został przewieziony do szpitala, tam pobrano od niego krew do zbadania stanu trzeźwości.

- 60-latek usłyszał już zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, za co może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Marzena Laczkowska.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.