Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Muzyka


XIII Festiwal Pieśni Maryjnej w Wąsewie

Po raz XIII na hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej.

2021/11/xiii-festiwal-piesni-maryjnej-w-wasewie-fot-urzad-gminy-ostrow-maz-jpg_619df5abccb52 Fot. Urząd Gminy Wąsewo / Facebook

W Wąsewie już po raz XIII odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej, podczas którego rozbrzmiewały pieśni. Honorowy Patronat nad Jubileuszowym XIII Festiwalem Pieśni Maryjnej objął Biskup Diecezji Łomżyńskiej ks. Biskup Janusz Stepnowski. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, a następnie zostało kontynuowane w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji.

W uroczystości wzięli udział goście m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Ostrowskiego Dorota Subda, Przewodniczący Rady Gminy Wąsewo Grzegorz Jaworski, Urszula Zalewska Prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie, Dariusz Morawski Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, Wicedyrektor ZPO w Wąsewie Agnieszka Godlewska, Magdalena Konieczko Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim, Joanna Izabela Zalewska Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych oraz kapłani, nauczyciele, pracownicy Urzędu Gminy.

Podczas wydarzenia wystąpiło 20 wykonawców a w roli gwiazdy festiwalu wystąpiła Katarzyna Kowalczyk z Zespołem MusicArt. Uczestnicy oceniani byli w sześciu kategoriach przez jury w składzie: ks. Kazimierza Ostrowskiego, Agnieszka Panas i Katarzyna Górska.

CHÓRY:

  • "Srebrny dyplom" dla chóru "Gloria" z Wąsewa

SOLIŚCI DO LAT 11:

  • wyróżnienia: Alicja Góral i Aleksandra Szmit,
  • III miejsce: Karolina Ugniewska,
  • II miejsce: Zofia Wyrzykowska,
  • I miejsce: Natalia Traczyk

SOLIŚCI (w wieku 12 - 15):

  • wyróżnienia: Maja Stepnowska,
  • III miejsce ex aequo: Amelia Śladewska, Dominika Deptuła, Oliwia Gumkowska,
  • II miejsce: Błażej Kowalak,
  • I miejsce: Klaudia Katarzyna Pieniążek,


SOLIŚCI POWYŻEJ LAT 15:

  • Wyróżnienie: Anna Zdziarska,
  • II miejsce: Klaudia Duda,
  • I miejsce: Julia Leszczyńska.

ZESPOŁY WOKALNE DO LAT 15:

  • Wyróżnienia - Zespół "GWIZADECZKI" z PSP im. Żołnierzy Armii Krajowej w Brudkach Starych,
  • II miejsce - Zespół Wokalny "STOKROTKI" z ZPO im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie,
  • I miejsce - Zespół Wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej z Komorowa,


ZESPOŁY WOKALNE, W TYM DUETY POWYŻEJ LAT 15:

  • wyróżnienie - Zespół Chór Koperniczek
  • I miejsce Jan Zdziarski & Aleksandra Zdziarska & Mateusz Radecki,

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.