Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Chcieli pomóc mężczyźnie, który zamierzał zrobić sobie krzywdę. Zostali zaatakowani nożami

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał zrobić sobie krzywdę. Na miejscu zostali zaatakowani przez pijanych braci.

2021/04/noz-fot-freepik-jpg_608286f721096 Zdjęcie ilustracyjne

W środę 24 listopada w godz. porannych dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mieszkańcu gminy Ostrów Mazowiecka, który zamierzał zrobić sobie krzywdę. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy po wejściu do domu zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn posiadających przy sobie noże.

- Za drzwiami stali dwaj mężczyźni trzymający w dłoniach noże z 9 cm ostrzem z którymi rzucili się na funkcjonariuszy, doszło do szarpaniny. Policjanci obezwładnili napastników i zatrzymali. Funkcjonariusze nie odnieśli obrażeń. Zatrzymani napastnicy to dwaj bracia w wieku 63 i 59 lat, zostali przewiezieni do aresztu w ostrowskiej komendzie - poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska. 

Jak się okazało 63-letni mężczyzna miał 0.8 promila alkoholu w organizmie, a jego 59-letni brat 0.7 promila. Podczas pobytu mężczyzn w areszcie, którzy trzeźwieli, funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy na podstawie, którego Prokurator w czwartek 25 listopada przedstawił mężczyznom zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem noża oraz znieważenie.

- Za czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem noża obydwu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Marzena Laczkowska.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.