Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata


Polska nie zagra z Rosją. Walkower dla przeciwników

Dzisiaj reprezentacja Polski w rugby na wózkach miała zagrać w mistrzostwach Europy z Rosją. Biało-czerwoni zrezygnowali w występu.

2022/02/0-jfif_6218d9c9680ba

W drużynie naszego kraju występuje dwóch zawodników z Ostrowi Mazowieckiej. Piotr Wilamowski, Tomasz Książek i spółka postanowili nie mierzyć się z Rosją. To gest podkreślenia obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą.

Organizatorzy przyznali rywalom zwycięstwo 1:0 i to oni powalczą o miejsca 5-6. Naszym pozostanie spotkanie o lokat 7-8. - Z przykrością informujemy, że Polska wycofała się z meczu z Rosją w dniu 25 lutego 2022 roku z powodu skomplikowanej sytuacji związanej z trwającymi wydarzeniami na Ukrainie. W związku z tym Rosji przyznano zwycięstwo 1:0 zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami WWR - poinformowała w mediach społecznościowych Międzynarodowa Federacja Rugby na Wózkach.

- Jesteśmy małym związkiem sportowym osób z niepełnosprawnościami, który podjął decyzję o wycofaniu RP z oficjalnego meczu trwających ME, bez kalkulacji i oglądania się na konsekwencje sportowe i finansowe - napisano na stronie Polish Wheelchair Rugby.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.