Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzyka


XX Jubileuszowe Prezentacje Gitarowe już wkrótce w Ostrowi Mazowieckiej!

Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na dwudziestą, jubileuszową edycję Prezentacji Gitarowych. Pomysłodawcą oraz twórcą wydarzenia jest wieloletni instruktor Miejskiego Domu Kultury i wychowawca wielu pokoleń ostrowskich gitarzystów - Janusz Spaulenok.

2019/03/gitara-prezentacja-jpg_5c9cd8ff996a9 Zdjęcie ilustracyjne

XX Jubileuszowe Prezentacje Gitarowe odbędą się w niedzielę 3 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Jatki, przy ul. Pocztowej 12 w Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku, podczas wydarzenia odbędzie się koncert polskiej czołowej grupy jazzowej - Artur Lesicki Trio.

- Propozycja muzyczna zespołu to szeroko rozumiany contemporary jazz - muzyka oparta na jazzowej improwizacji, poddająca się wpływom innych gatunków, a zarazem nawiązująca do najlepszej tradycji grania w tak klasycznym składzie, jakim jest gitarowe trio - informuje Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Zespół wykonuje głownie kompozycje Artura Lesickiego, a także standardy we własnych aranżacjach. W skład grupy wchodzą również znakomici instrumentaliści: basista Patryk Stachura oraz perkusista Sebastian Frankiewicz.

Artur Lesicki to gitarzysta jazzowy, kompozytor, a także wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Muzyk został nominowany do nagrody Fryderyka (płyta "Celuloid" w duecie z Markiem Napiórkowskim), a w swoim dorobku ma około 40 płyt.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.