Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzyka


Wkrótce odbędzie się Koncert Wiosenny Społecznej Szkoły Muzycznej

Wkrótce odbędzie się Wiosenny Koncert Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej, który rozpocznie się minutą ciszy na cześć bohaterów armii ukraińskiej oraz ofiar wojny.

2021/06/skrzypce-fot-freepik-jpg_60d30a21c557e Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 25 marca o godz. 18.00 w Teatrze Scena Kotłownia przy ul. Lubiejewskiej 19 uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej będą mieli możliwość wystąpić na profesjonalnej scenie przed publicznością oraz zaprezentować swoje umiejętności w śpiewie solowym, grze na fortepianie, skrzypcach, gitarze klasycznej oraz flecie.

Wiosenny Koncert rozpocznie się minutą ciszy oraz zagraniem hymnu Ukrainy na cześć bohaterów armii ukraińskiej i ofiar wojny, która trwa za naszą wschodnią granicą.

Regularne koncerty są bardzo ważnym elementem kształcenia młodych wykonawców. W Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej odbywają się one już od 18 lat. Aktualnie uczy się w placówce 68 uczniów w dwóch cyklach, dziecięcym 6-letnim oraz młodzieżowym 4-letnim.

Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje Minister Kultury i Centrum Edukacji Artystycznej. Absolwenci z powodzeniem dostają się i kończą szkoły muzyczne II stopnia, a także studia na akademiach muzycznych uzyskując tytuły muzyków zawodowych.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.