Czy Sokół złamie Pogoń? Daykola: Chcemy jeszcze raz pojechać do Prudnika - zresztą obiecałem to miejscowym kibicom

W sobotę o godz. 14:00 koszykarze Sokoła Grupa Avista Ostrów Mazowiecka rozegrają drugi mecz II rundy play-off. W pierwszym starciu podopieczni Antonio Daykola przegrali 85:107.

2020/10/mecz-sokol-ostrow-4991-jpg_5f7af71ea8368

- Myślę, że na początku daliśmy im zbyt łatwo zdobywać punkty. Pozwoliliśmy im się rozkręcić w drugiej części pierwszej kwarty i ich dobra i skuteczna gra trwała niestety do końca pierwszej połowy. Tę cześć meczu zagrali na bardzo wysokiej skuteczności. Wyszli na prowadzenie 62:42. Druga połowa była bardziej wyrównana, mieliśmy lepszą skuteczność, ale tego dnia i tak było to za mało - mówi Antonio Daykola.

Triumf w rewanżu pozwoli przedłużyć nadzieje. W II rundzie play-off gra się do dwóch zwycięstw. - Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że przegrywając mecz u siebie kończymy sezon. Mamy nóż na gardle. Chcemy jeszcze raz pojechać do Prudnika - zresztą obiecałem to miejscowym kibicom. Choć czasu na zmiany w naszej grze mamy niewiele to zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tak się stało - dodaje.

Szkoleniowiec przyznaje, iż Pogoń to mocna i doświadczona drużyna. - Wykorzystują niedoskonałości swoich przeciwników. Aby ich pokonać musimy zagrać jeszcze z większą determinacją. Do tego przyda się nam wsparcie naszych kibiców. Liczę na to, że w sobotę będzie ich wielu - kończy.