Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Planowane jest wykonanie zabiegu ratowniczego w drzewostanach Lasów Państwowych

Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka poinformowało o planowaniu wykonania zabiegu ratowniczego w drzewostanach Lasów Państwowych ze względu na zagrażającą trwałości lasu obecność imago chrabąszczy. 

2020/04/las-drzewa-jpg_5e9d577162ca9 Zdjęcie ilustracyjne

Zabieg ten zostanie wykonany na terenie gminy Ostrów Mazowiecka, techniką agrolotniczą z użyciem insektycydu Mospilan 20 SP i środka pomocniczego (adiuwant) Ikar 95 EC w dawkach zgodnych z etykietą - instrukcją użycia. Zabieg ratowniczy zostanie wykonany w okresie pomiędzy 10 maja a 20 czerwca 2022 roku. W zależności od warunków atmosferycznych termin zabiegu może ulec zmianie.

Nadleśnictwo umieści tablice ostrzegawcze z informacją o zakazie wstępu na granicy lasu objętego zakazem wstępu, a w szczególności przy drogach i przejściach prowadzących do lasu.

W sprawach związanych z akcją należy kontaktować się telefonicznie lub pisemnie z Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka, telefon: 29 746 87 36, e-mail: ostrow.maz@warszawa.lasy.gov.pl. Zaistniałe ewentualnie szkody należy zgłaszać pisemnie do Nadleśnictwa w ciągu 24 godzin od ich wystąpienia.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.