Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowi Mazowieckiej! (zdjęcia)

W Starej Elektrowni świętowano Dzień Bibliotekarz i Bibliotek. Goście przekazali serdeczne życzenia oraz wręczyli prezenty wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom.

2022/05/biblioteka-jpg_627f581361178

W czwartek 12 maja w Starej Elektrowni zebrali się zaproszeni goście oraz pracownicy bibliotek z terenu powiatu ostrowskiego, aby wspólnie świętować Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada na 8 maja. Na uroczystość przybyli pracownicy bibliotek, wójtowie gmin oraz przedstawiciele ostrowskich jednostek. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej Jolanta Andruszkiewicz powitała wszystkich zebranych oraz przekazała podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom bibliotek z terenu powiatu ostrowskiego.

- Drodzy Państwo Dyrektorzy, pracownicy bibliotek oraz moje dziewczyny, z okazji Święta Bibliotekarzy zechciejcie przyjąć życzenia i podziękowania za współpracę. Życzę, aby wskaźniki czytelnictwa stale rosły a Państwa głowy były nadal pełne pomysłów na kolejne działania edukacyjne i kulturalne. Niech Państwa praca przynosi satysfakcję i zadowolenie. Jeśli coś nie wyjdzie to warto przypomnieć sobie słowa Andreasa Pflügera "Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy inaczej postawić żagle" - mówiła Jolanta Andruszkiewicz.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, który podkreślił, jak istotne są nowe projekty w bibliotekach oraz współpraca instytucjonalna w obrębie gmin.

- Pełnienie roli przez bibliotekę miejską roli biblioteki powiatowej otwiera duże przestrzenie i duże możliwości. Z możliwości trzeba po prostu skorzystać, nie da się z tego skorzystać tylko siłami pracowników miejskiej biblioteki bez dużego współdziałania z gminami. Bardzo Państwu dyrektorom, ale też szefom poszczególnych samorządów za to dziękuję - przekazał Jerzy Bauer.


Zobacz zdjęcia: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowi Mazowieckiej! (zdjęcia)

1/27
2/27
3/27
4/27
5/27
6/27
7/27
8/27
9/27
10/27
11/27
12/27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.