Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Kobieta uwierzyła nieznajomemu i straciła kilka tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu ostrowskiego stała się ofiarą oszustwa na pracownika banku. Kobieta uwierzyła nieznanemu mężczyźnie i straciła kilkanaście tysięcy złotych.

2020/03/telefon-kobieta-jpg_5e7c58d7546e2 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 16 maja mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo, w wyniku którego straciła pieniądze. 22-latka odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za pracownika jej banku. Kobieta uwierzyła na słowo nieznanemu mężczyźnie i straciła kilkanaście tysięcy złotych.

-[...] mężczyzna podający się za pracownika jej banku przekazał, że włamano się do jej rachunku bankowego i aby nie straciła zgromadzonych tam pieniędzy powinna jak najszybciej przelać je na 3 rachunki bankowe, które on jako pracownik banku otworzył. Niestety kobieta uwierzyła na słowo nieznanemu mężczyźnie i przelała pieniądze wówczas okazało się, że straciła kilkanaście tysięcy złotych - poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska.

Ostrowska policja apeluje o ostrożność w kontakcie telefonicznym z nieznanymi osobami. Warto pamiętać, że nigdy nie zweryfikujemy tożsamości osoby podczas rozmowy telefonicznej.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.