Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Uroczystość z okazji 102-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni

W niedzielę odbyła się uroczystość z okazji 102-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni połączona z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

2022/05/uroczystosc-z-okazji-102-lecia-jednostki-ochotniczej-strazy-pozarnej-w-prostyni-fot-komenda-powiatowa-panstwowej-strazy-pozarnej-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_628b53c127240 Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej

W niedzielę 22 maja w Prostyni odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych oraz osób biorących udział w uroczystości, spod strażnicy OSP do Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej o Św. Anny w Prostyni, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin.

Następnie miał miejsce przemarsz uczestników uroczystości pod strażnicę, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem mieszkańców gminy oraz zaproszonych gości. Istotnym momentem podczas wydarzenia było wręczenie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni nowego sztandaru. 

Uroczystość była odpowiednią okazją do uhonorowania medalami i odznaczeniami wszystkich zasłużonych dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni.

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru bryg. Grzegorz Kamiński, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele władz samorządowych, druhowie jednostek OSP oraz lokalna społeczność.

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.