Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka wręczył seniorom "opaski bezpieczeństwa"

Gmina Ostrów Mazowiecka wprowadziła osłonowy program "Korpus Wsparcia Seniorów" w trosce o bezpieczeństwo osób starszych. 26 osób z gminy w wieku powyżej 65 roku życia zostało zaopatrzonych w "opaski bezpieczeństwa".

2022/06/wojt-gminy-ostrow-mazowiecka-wreczyl-seniorom-opaski-bezpieczenstwa-fot-urzad-gminy-ostrow-mazowiecka-jpg_629de566ecbff Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka / Facebook

Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek wręczył seniorom opaski bezpieczeństwa w czwartek 2 czerwca. Wójt zaznaczył również, jak ważny wpływ na rozwój młodego pokolenia mają doświadczenia i umiejętności starszych osób. Dlatego też ważne jest, aby mogli oni bezpieczenie funkcjonować w swoim miejscu zamieszkania.

Tego dnia zostało również zorganizowane szkolenie, podczas którego wykwalifikowany przedstawiciel firmy produkującej "opaski bezpieczeństwa" zapoznał uczestników z funkcjami urządzenia tak, aby stały się one dla nich przyjazne w obsłudze. Urządzenie to monitoruje funkcje życiowe i wysyła zabezpieczone dane do centrum telemedycznego, gdzie są one analizowane. W momencie, kiedy opaska wykryje upadek lub użytkownik wciśnie przycisk SOS, natychmiast zostaje uruchomiony alarm i powiadomione dostaje telecentrum.

Dzięki opasce możliwe jest monitorowanie samopoczucia i zdrowia użytkownika przez jego bliskich, posiada czujnik pomiaru tętna i saturacji, funkcję geolokalizacji pozwalające na dokładne określenie miejsca pobytu użytkownika, a także funkcję przypominającą o zażyciu leków.  

Program "Korpus Wsparcia seniorów" jest programem pilotażowym, który będzie kontynuowany w zależności od potrzeb i zainteresowania seniorów zamieszkałych na terenie gminy Ostrów Mazowiecka.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.