Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiara i religia


Boże Ciało w Ostrowi Mazowieckiej i Komorowie. Poznaj plan procesji

Już jutro odbędzie się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie określana jako Boże Ciało. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim, a wierni wychodzą wówczas na ulice w uroczystych procesjach.

2020/06/procesje-boze-cialo-2020-41-jpg_5ee21d9f17f4d

Poniżej przedstawiamy plan procesji w Ostrowi Mazowieckiej i Komorowie.

Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Po mszy świętej o godz. 11.00 procesja wyruszy ulicami miasta: z kościoła przez u. 3 Maja, ul. Ks. Sobotki, pl. Wolności, ul. Warchalskiego, Widnichowska, Lipowa, Armii Krajowej, 3 Maja, powrót do kościoła.

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Po mszy świętej o godz. 10.30 procesja przejdzie ulicami Pasterską, Brokowską, Leśną, Gałczyńskiego, Warszawską i Pasterską powróci do kościoła.

Parafia pw. Opatrzności Bożej

Około godziny 10.20 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ul. Małkińską, Wspólną, Radwańskiego i z powrotem - Małkińską.

Parafia pw. św. Jozafata w Komorowie

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 11.00.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.