Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Książka


Noc Bibliotek 2022 w Bibliotece Publicznej w Broku

Biblioteka Publiczna w Broku wzięła udział w 8. edycji ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek 2022" pt. "To musi się powieść".

2022/10/noc-bibliotek-2022-w-bibliotece-publicznej-w-broku-fot-biblioteka-publiczna-w-broku-jpg_633d46c50eabb Fot. Biblioteka Publiczna w Broku

W piątek 30 września młodzi czytelnicy przybyli do Biblioteki Publicznej w Broku, aby wziąć udział w 8. edycji ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek 2022" pod hasłem "To musi się powieść". Dzieci spędziły noc w bibliotece i wspólnie z organizatorami przypomnieli sobie historię pisma i wszystkiego co z nim związane. Podczas pokazu mieli okazję zobaczyć niewielki arkusz papirusu, klasyczne i nowoczesne pióra do pisania, a także obejrzeć miniwystawę maszyn do pisania oraz starych książek. Dzieci po obejrzeniu wszystkich przedmiotów mogły spróbować swoich sił w kaligrafii oraz brush letteringu.

Następnie przyszedł czas na świetną zabawę, czyli szukanie kodów QR, które skrywały wspaniałe ciekawostki związane z duchem spotkania, oraz rozwiązywanie dużej krzyżówki. Po wyczerpującej zabawie zorganizowana została kolacja, z której dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ zamówiona została pizza oraz był przygotowany słodki poczęstunek dla wszystkich.

Kiedy wszyscy skończyli swój posiłek grupa podzieliła się na dwie grupy i rozwiązała quiz multimedialny. Na koniec wszyscy otrzymali podpisane własnoręcznie relacje z Nocy Bibliotek napisane tekstem stylizowanym na starą polszczyznę.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.