Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


ZUS organizuje Dzień Seniora! Uczestnicy mogą skorzystać z porad ekspertów

ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizują już po raz kolejny Dzień Seniora. Osoby starsze będą mogły wziąć udział w różnych wydarzeniach.

2022/10/dzien-seniora-w-zus-fot-urzad-gminy-ostrow-mazowiecka-jpg_633e87df789c4 Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

ZUS i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów serdecznie zapraszają wszystkie osoby starsze do wzięcia udziału w Dniu Seniora, którego są organizatorami. W całym kraju osoby starsze będą miały okazję uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Chętni mogą skorzystać z porad ekspertów ZUS i specjalistów z innych instytucji. Wydarzenia są otwarte, całkowicie bezpłatne i odbędą się w październiku w całej Polsce.

Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i świadczeniach z ZUS, ale również zachęcenie seniorów do wyjścia z domu. Podczas Dnia Seniora osoby starsze będą mogły skorzystać z porad ekspertów ZUS o waloryzacji, zasadach zatrudniania na emeryturze czy wyliczania emerytury.

Na seniorów będą czekali eksperci z:

  • Narodowego Funduszu Zdrowia,

  • Policji,

  • Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów,

  • Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

  • Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, 

  • Biura Rzecznika Praw Pacjenta,

  • Fundacji Polska Bezgotówkowa,

  • Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Specjaliści będą udzielali informacji na temat profilaktyki zdrowotnej, dostępności, zasad kupowania na prezentacjach, bezpiecznych zakupów online czy zalet bankowości elektronicznej. Oprócz tego seniorzy będą mogli się po prostu spotkać z innymi i spędzić miło czas. Na potrzeby akcji został wydany kolejny numer publikacji "ZUS dla Seniora", która zawiera ważne informacje dla osób starszych. Gazetka jest dostępna na stronie internetowej ZUS.

Harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie: https://www.zus.pl/senior

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.