Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Uroczyste otwarcie świetlicy w Gąsiorowie oraz budynku komunalnego w Zarębach Kościelnych

Gmina Zaręby Kościelne świętowała uroczyste otwarcie dwóch budynków - budynku komunalnego w Zarębach Kościelnych oraz świetlicy w Gąsiorowie.

2022/10/uroczyste-otwarcie-dwoch-budynkow-w-zarebach-koscielnych-fot-urzad-gminy-zareby-koscielne-jpg_633ffae10109a Fot. Urząd Gminy Zaręby Kościelne

W sobotę 1 października gmina Zaręby Kościelne zorganizowała uroczyste otwarcie dwóch, nowo powstałych budynków na terenie gminy, mianowicie budynku komunalnego przy ul. Leśnej w Zarębach Kościelnych oraz świetlicy w Gąsiorowie, które zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na początku uroczystości wójt gminy Urszula Wołosiewicz podziękowała wszystkim, którzy wspierali gminę oraz pomogli w budowie, wkładając w to wiele pracy. W dalszej części budynki zostały poświęcone przez proboszcza parafii Zaręby Kościelne, ks. kan. Andrzeja Dmochowskiego oraz ks. wikariusza Tomasza Kurka. Mieszkańcy wsi Gąsiorowo i Uścianek Wielki spędzili miło czas w nowej świetlicy oraz przy ognisku świętując otwarcie budynków.

Budynek w Zarębach Kościelnych powstał z myślą o rodzinach, które są w trudnej sytuacji materialnej dla których brakowało mieszkań. W nowym budynku znajduje się sześć mieszkań z łazienkami różnych wielkości. Część z nich jest w pełni dostosowana do zamieszkania dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest energooszczędny z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym i panelami fotowoltaicznymi. Świetlica w Gąsiorowie została w 2020 roku odkupiona od GSu. Przez 50 lat znajdował się tam sklep spożywczy, a w ramach pozyskanych środków został gruntownie stermomodernizowany i wyremontowany. Znajdujące się na dachu panele fotowoltaiczne mają wspierać system odgrzewania i zużycia prądu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.