Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Spotkanie z autorami i promocja książki pt. "Chcieliśmy być wolni" (zdjęcia)

W Muzeum Dom Rodziny Pileckich odbyło się spotkanie ze współautorami książki pt. "Chcieliśmy być wolni". Autorzy opowiedzieli nam o tym, po co powstała kolejna książka o powstaniu i co jest w niej niezwykłego.

2022/10/promocja-ksiazki-pt-chcielibysmy-byc-wolni-fot-ostrowmaz24-jpg_6341314600ca2

W piątek 7 października o godz. 19.00 w Muzeum Dom Rodziny Pileckich miało miejsce spotkanie ze współautorami Michałem Tomaszem Wójciukiem, dr. Pawłem Brudkiem i prof. Andrzejem Zawistowskim, promujące książkę pt. "Chcieliśmy być wolni". Spotkanie poprowadziła kierownik działu historyczno-edukacyjnego muzeum, Karolina Kolbuszewska. Autorzy opowiedzieli nam o tym, po co napisali kolejną książkę o powstaniu oraz o tym, co jest w niej niezwykłego. Dodatkowo wspomnieli o kilku wątkach z książki swojego autorstwa.

-Jest to bardzo dobra książka, warto ją sobie przejrzeć i przeczytać. [...] Ja się czasami zastanawiam, po co żyję i próbując odpowiedzieć na to pytanie można zadać sobie inne pytanie, za co bym oddał to życie i tutaj przychodzą różne odpowiedzi, za dzieci, za wolność, za ojczyznę, tak jak w tytule tej książki i potem można sobie uświadomić o tych rzeczach, za które mógłbym zginąć i po prostu dla nich żyć. Wydaje mi się, że właśnie takie książki jak ta inspirują nas do tego, aby tych odpowiedzi szukać- mówił na wstępie dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

Po rozmowie z zaproszonymi gośćmi każdy mógł zakupić omawianą książkę. Na koniec została przedstawiona prezentacja stworzona przez uczniów ostrowskich szkół ponadpodstawowych na temat relacji Powstańców.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Spotkanie z autorami i promocja książki pt. "Chcieliśmy być wolni" (zdjęcia)

1/47
2/47
3/47
4/47
5/47
6/47
7/47
8/47
9/47
10/47
11/47
12/47

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.