Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Gmina Zaręby Kościelne przekazała autobus szkolny dla Ukrainy

Gmina Zaręby Kościelne w związku z apelem wojewody mazowieckiego udzieliła pomocy Ukrainie przekazując im autobus szkolny. Autobus marki Autosan został oddany dla Instytutu Miasta Lwów.

2022/10/przekazanie-autobusu-dla-ukrainy-od-gminy-zareby-koscielne-fot-urzad-gminy-zareby-koscielne-jpg_634fdfcc1acf5 Fot. Urząd Gminy Zaręby Kościelne

W piątek 14 października do gminy Zaręby Kościelne przybyła delegacja, która odebrała autobus szkolny wraz z darami dla Ukrainy. Gmina postanowiła udzielić pomocy naszym sąsiadom w związku z apelem wojewody mazowieckiego skierowanym do samorządów, aby w tym bardzo trudnym okresie, gdzie toczy się wojna na Ukrainie, przekazać na przykład nowe lub używane autobusy szkolne. Zaręby Kościelne dysponowały takim autobusem, który był zbędny, dzięki temu, że od 2 lat dzieci są dowożone przez firmy wyłonione w wyniku przetargu. Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej w postaci autobusu marki Autosan Instytutowi Miasta Lwów.

To już druga darowizna w tym roku od gminy Zaręby Kościelne dla Ukrainy. Wcześniej został przekazany samochód strażacki łącznie z wyposażeniem oraz darami od mieszkańców do Buczy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.