Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Wykłady i panel dyskusyjny w Starej Elektrowni - II Ostrowskie Forum Bibliotekarzy (zdjęcia)

W Starej Elektrowni ciepło powitało nas wiele wspaniałych osób, które są związane z biblioteką. Przeprowadzone zostały na ten temat wykłady oraz panel dyskusyjny w ramach II Ostrowskiego Forum Bibliotekarzy.

2022/10/ostrowskie-forum-bibliotekarzy-fot-ostrowmaz24-jpg_63529c968a8ac

W piątek 21 października o godz. 10.00 zostało oficjalnie otwarta druga edycja Ostrowskiego Forum Bibliotekarzy, które w tym roku odbywało się pod hasłem "Biblioteka(rz) - nowe wyzwania, nowe możliwości". Otwarcia forum dokonała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej Jolanta Andruszkiewicz, burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer oraz starosta ostrowski Zbigniew Chrupek. Na wydarzenie mógł przyjść każdy, a przeznaczone zostało szczególnie dla osób, które są blisko związane z biblioteką lub pracą bibliotekarza. Po słowach przywitania oraz krótkim wstępie rozpoczął się pierwszy wykład, który poprowadził Marcin Skrabka.

Marcin Skrabka jest prezesem Fundacji Good Culture oraz założycielem marki Good Books i Good Games. Jest znany wielu bibliotekarzom, więc na spotkaniu wiele osób kojarzyło pierwszego prelegenta. Na swoim wykładzie poruszył temat, jak budować ofertę biblioteki w czasach inflacji oraz skutecznie komunikować ją odbiorcom.

Kolejny wykład poprowadziła Natalia Roicka, która uwielbia kulturę, jest również twórczynią i koordynatorką programów szkoleniowo - warsztatowych i rozwojowych w Mazowieckim Instytucie Kultury. Opowiedziała nam m.in. o tym, co wspiera instytucje kultury w rozwoju i przedstawiła inspiracje z Programu Towarzyszenia.

Kiedy wykłady dobiegły końca przyszedł czas na przerwę na kawę, gdzie uczestnicy mogli napić się czegoś ciepłego oraz poczęstować się ciastem. Dodatkowo wszyscy zostali zaproszeni na zwiedzanie nowo wyremontowanego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej.

Po krótkim odpoczynku rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym wzięli udział: Sebastian Kochaniec - doktor nauk humanistycznych i kulturoznawca, Grzegorz Kłoda - architekt oraz założyciel biura architektonicznego GK-Atelier, Marcelina Halaś - kulturoznawczyni, animatorka i od niedawna bibliotekarka, Marcin Skrabka. Na panelu dyskusyjnym został poruszony temat o nowym spojrzeniu na rolę bibliotekarza i biblioteki w działaniach animacyjnych i budowaniu przestrzeni biblioteki dla społeczności lokalnej. W trakcie rozmów goście wymieniali się nawzajem pomysłami.

Dyskusje okazały się owocne, ale również wyczerpujące, więc zaproszono wszystkich zebranych na przerwę obiadową, aby każdy mógł się posilić po dniu pełnym nowych doświadczeń. Niestety po przerwie obiadowej przyszedł czas na podsumowanie i zakończenie II Ostrowskiego Forum Bibliotekarzy.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Wykłady i panel dyskusyjny w Starej Elektrowni - II Ostrowskie Forum Bibliotekarzy (zdjęcia)

1/39
2/39
3/39
4/39
5/39
6/39
7/39
8/39
9/39
10/39
11/39
12/39

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.