Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Uwaga na osoby podszywające się pod strażaków!

Ponownie dochodzi do prób podszywania się pod strażaków, którzy oferują zakup różnych przedmiotów. Strażacy apelują, aby zachować ostrożność i powiadamiają jak rozpoznać oszustów.

2022/10/podszywanie-sie-pod-strazakow-fot-strazacki-pl-portal-strazakow-jpg_635a57d5e9235 Fot. Strazacki.pl - portal strażaków

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o ponownych próbach poszywania się pod strażaków. Oszuści, którzy podają się za strażaków próbują sprzedawać różne przedmioty, m.in. kalendarze strażackie. Strażacy apelują, aby zachować dużą ostrożność i w przypadku kiedy przed naszym domem pojawi się osoba podająca się za strażaka warto poprosić ją o okazanie ważnej legitymacji strażackiej.  Każdy strażak powinien posiadać przy sobie taką legitymację. Pamiętajmy również, że strażacy:

  • nie prowadzą czynności w ubraniach cywilnych,

  • nie kontrolują domów i mieszkań,

  • nie sprzedają urządzeń itp.,

  • nie sprawdzają gaśnic w domach,

  • nie przynoszą mandatów do osób prywatnych.

Dzięki podanym wskazówkom łatwiej będzie rozpoznać oszusta. W razie wątpliwości i przypuszczenia, że ktoś podszywa się pod strażaka, należy zawiadomić policję.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.