Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Gmina Zaręby Kościelne otrzymała dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego!

Wójt gminy Zaręby Kościelne, Urszula Wołosiewicz podpisała umowę na dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych, które zostanie przeznaczone na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy.

2022/11/podpisanie-umowy-na-dofinansowanie-dla-gminy-zareby-koscielne-fot-urzad-gminy-zareby-koscielne-jpg_637760a0188cb Fot. Urząd Gminy Zaręby Kościelne

W środę 16 listopada w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wójt gminy Zaręby Kościelne, Urszula Wołosiewicz podpisała umowę na dofinansowanie. Przyznana pomoc w wysokości 100 tys. złotych zostanie przeznaczona na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy Zaręby Kościelne. Dotacja wynosi większość kwalifikowanych kosztów zadania i musi być zrealizowana do połowy grudnia 2022 roku. Dzięki temu przewidywane jest roczne zmniejszenie zużycie energii o 57.14 proc.

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach nowego programu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotację przyznawane są gminom, które podpisały z Funduszem porozumienie w sprawie realizacji.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.