Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Książka


Zaproszenie na premierę książki pt. "Brok nad Bugiem. W stulecie odzyskania praw miejskich"

Burmistrz Miasta i Gminy Brok zaprasza na premierę książki pt. "Brok nad Bugiem. W stulecie odzyskania praw miejskich", która pozwoli mieszkańcom oddać się refleksji nad minionymi czasami i głębiej poznać lokalną historię.

2022/11/promocja-ksiazki-brok-nad-bugiem-w-stulecie-odzyskania-praw-miejskich-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_637b88894d054 Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

We wtorek 29 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej w Broku odbędzie się premiera książki pt. "Brok nad Bugiem. W stulecie odzyskania praw miejskich", która jest pracą zbiorową pod redakcją prof. Jadwigi Sadowskiej. Dzieło jest drugą znaczącą publikacją po obszernej monografii pt. "Brok i Puszcza Biała" z 1989 roku, wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Broku oraz Mazowiecki Ośrodek Badań Naukowych MTK im. Stanisława Herbsta. W 2022 roku mija sto lat, od kiedy Brok stał się miastem, a dzięki książce mieszkańcy będą mieli okazję do oddania się refleksji nad minionymi czasami i głębszego poznania lokalnej historii.

-Bogate w ilustracje opracowanie to wynik próby ponownego pochylenia się autorów nad przeszłością, utrwalenia historycznego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń oraz odpowiedniego uczczenia tak ważnej dla miasta rocznicy- czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Brok.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.