Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


W Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się otwarcie największej wystawy muzealniczej w historii

Już w niedzielę w Ostrowi Mazowieckiej będzie miała miejsce największa wystawa muzealnicza w historii muzealnictwa polskiego od zakończenia II wojny światowej.

2022/11/muzeum-kresow-i-ziemi-ostrowskiej-got-ostrowmaz24-03-jpg_63809c51e7656

Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej zaprasza na otwarcie wystawy pt. "300 obrazów Napoleona Ordy", która odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 13.00 w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej przy ul. Lubiejewskiej 158 w Ostrowi Mazowieckiej. Będziemy mieli okazję podziwiać 300 obrazów znajdujących się w jednym miejscu. Wystawa pt. "300 obrazów Napoleona Ordy" to największa wystawa muzealnicza w historii muzealnictwa polskiego od zakończenia II wojny światowej. Muzeum podczas tego wydarzenia przedstawi najpiękniejsze zakątki, dworki, pałace i rezydencje Pierwszej Rzeczypospolitej.

Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej jest to pierwsze prywatne muzeum, które powstało 14 grudnia 2013 roku z inicjatywy Państwa Marzeny i Zbigniewa Banaszek. Muzeum znajduje się w odnowionym wojennym spichlerzu, który został wybudowany w 1941 roku przez Niemców.

Na wystawie pt. "300 obrazów Napoleona Ordy" zobaczymy prace Napoleona Ordy - polskiego rysownika, malarza, a także pianisty i kompozytora. Jego prace przedstawiają zabytkowe miejsca na ziemiach polskich i często są jedynym źródłem, który dokumentuje wygląd rezydencji i innych budowli stworzonych w 1872-1880 roku.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.